Юрист on-line | JusGO.com.ua

Набуття громадянами України права власності на земельні ділянки

Однією з можливостей набуття громадянами України права власності на земельні ділянки є приватизація земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування.

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян проводиться у разі:
а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;
б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств;
в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених ЗК України.

Надання у користування земельної ділянки, що перебуває у власності або у користуванні, проводиться лише після вилучення (викупу) її в порядку, передбаченому ЗК(Земельним кодексом) України. Юрист нашого сайту описав нижче приблизну процедуру отримання землі відповідно до діючого законодавства.
Громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.

Громадяни — працівники державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні цих підприємств, звертаються з клопотанням про приватизацію цих земель відповідно до сільської, селищної, міської ради або районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації. Оскільки в селах важко отримати юридичну допомогу - юристи нашого сайту в онлайн режимі дистанційно готові надати юридичні послуги 24\7. Відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл підприємствам на розробку проекту приватизації земель.
Передача земельних ділянок у власність громадянам — працівникам державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, проводиться після затвердження проекту приватизації земель у порядку, встановленому ЗК України.

Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання.
Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених ЗК України, проводиться один раз по кожному виду використання.
Відповідна місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає заяву, а при передачі земельної ділянки фермерському господарству — також висновки конкурсної комісії, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл на розробку проекту її відведення.
Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.

Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність. У разі відмови у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку. Юридичні послуги можливо замовити онлайн http://jusgo.com.ua

Зараз ми розглянули законодавчі можливості одержати земельну ділянку для власнх потреб, проте варто зупинитися окремо на можливості безоплатного одержання земельних ділянок з земель "державної" власності, оскільки на практиці людині доведеться зустрітися з серьйозним супротивом органів місцевого самоврядування при спробі скористатися громадян України своїми правами. Особливо важко(майже нереально) отримати земельну ділянку в столиці, а також модних районах, де земля давно "поділена", і при спробі отримати земельну ділянку там, будуть відмови місцевої влади у виділенні ділянки, використовуючи сотні відмазок та приводів, використовуючи прогалини в законодавстві. На цьому етапі юрист може допомогти у боротьбі з бюрократичною системою.

Закон дозволяє отримати землю для власних потреб, і завжди варто спробувати скористатися своїм правом, наша країна хоч і повільно, проте змінюється, а з цим рано чи пізно можливість реалізовувати свої права передбачені законом буде не просто на папері. Тому якщо є можливість - використовуйте закон для здійснення законодавчо закріплених можливостей громадян України, в даному випадку можливість отримати земельну ділянку, пишіть заяву в місцеву\селищну раду, прикріпляйте докази що бажана земельна ділянка вільна, та боріться за свої законодавчо закріплені права. Юридичні послуги JusGO завжди готові допомогти правовими важелями.

Любое копирование материалов, допускается только с разрешения владельца сайта, или указания ссылки на источник.