Юрист on-line | JusGO.com.ua

Оформлення аліментів на дитину. Рекомендації

Аліменти — це грошові зобов’язання між членами однієї сім’ї, які виплачуються протягом тривалого часу. Право на аліменти дитина має незалежно від того, чи перебувають її батьки в шлюбі. Тому всі закони, що стосуються виплати аліментів, стосуються також і тих батьків, які перебувають цивільному шлюбі. Отримати юридичну консультацію щодо розміру та стягнення аліментів можливо онлайн http://jusgo.com.ua/

Аліменти на утримання дітей сплачуються щомісяця до досягнення дитиною повноліття, тобто віку 18 років.
Варто мати на увазі: для аліментних зобов’язань існує термін позовної давності, тобто час, протягом якого аліменти можуть бути стягнуті заднім числом і становить він 3 роки.

Наші юристи радять перед зверненням в суд з метою стягнення аліментів, зібрати наступні документи:
 • Копії сторінок Вашого паспорту (1, 2, реєстрація) та ідентифікаційного коду — 2 екз.;
 • Копії сторінок паспорту Відповідача (1, 2, реєстрація) та його ідентифікаційного коду (якщо ці документи є в наявності);
 • Копії свідоцтва про шлюб (якщо дитина народжена у шлюбі) — 2 екз.;
 • Копії рішення суду або свідоцтва про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано) — 2 екз.;
 • Копії свідоцтва про народження дитини — 2 екз.;
 • Копія довідки з ЖЕКу (міськради, сільради) про проживання дитини разом з Вами (про склад сім’ї), що підтверджує факт перебування дитини на Вашому утриманні — 2 екз.;
 • Якщо дитина хворіє: копії довідок про перебування на диспансерному обліку, стаціонарному лікуванні, квитанцій про покупку медикаментів і т. д. — 2 екз.;

Згідно Сімейного Кодексу України аліменти можуть стягуватися в такий спосіб:
У частці від доходу платника аліментів (наприклад, 1/4, 1/3);
У твердій грошовій сумі.

Бажано в позовній заяві просити суд стягнути аліменти саме в частині від доходів. Розміри заробітних плат хоч потроху, але поступово збільшуються, таким чином буде збільшуватися і розмір аліментів.

При подачі позовної заяви про стягнення аліментів на неповнолітню дитину судовий збір не сплачується.
Після вступу рішення в законну силу, Вам необхідно отримати в суді копію рішення суду і виконавчий лист (у випадку примусового виконання рішення суду через виконавчу службу).Для цього потрібно написати заяву про видачу копії рішення суду і виконавчого листа.

При стягненні аліментів (втім як і по всіх інших видах справ) існує два способи виконання судових рішень:
 • Добровільний (в даному випадку платник аліментів сплачує аліменти добровільно у розмірі визначеному рішенням суду);

 • Примусовий (за допомогою відділу державної виконавчої служби).

 • Якщо батько винен у затримці сплати аліментів, суд може зобов’язати його виплатити пеню в розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. Послуги юриста у цій категорії справ економлять багато часу та нервів.

  При навчанні дитини в навчальному закладі (вищому або середньому) строк сплати аліментів може бути продовжено на весь період навчання (до 23 років). За умови що: повнолітня дитина потребує матерільної допомоги, а батьки мають можливість допомогти.

  У випадках коли, виконати рішення суду неможливо через ухилення боржника від сплати аліментів, чи відсутність у нього майна на яке за законом можна звернути стягнення, або його місце знаходження невідоме: сплата аліментів провадиться державними органами з наступним стягненням цих сум з аліментнозобов’язаного громадянина.
  Для призначення тимчасової допомоги, одержувачу необхідно звернутись із заявою до органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

 • ст. 180, 183, 184, 191 "Сімейного Кодексу України"
 • ст. 70 Закону України "Про виконавче провадження"
 • Постанова кабміну від 22 лютого 2006 р. N 189 (Про порядок призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям)
 • Любое копирование материалов, допускается только с разрешения владельца сайта, или указания ссылки на источник.