Юрист on-line | JusGO.com.ua

Порядок реєстрації шлюбу в Україні

Для реєстрації шлюбу, нареченим потрібно подати заяву про реєстрацію шлюбу до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором, особисто. Якщо особисто нема можливості подати заяву, вона може бути подана через представника, якщо є нотаріально завіреною. Повноваження представника мають бути також нотаріально засвідчені.

Шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу.

За наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку.
Присутність нареченої та нареченого в момент реєстрації їхнього шлюбу є обов'язковою. Наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя або надалі іменуватися дошлюбними прізвищами.

Якщо реєстрація шлюбу у визначений день не відбулася, заява про реєстрацію шлюбу втрачає чинність після спливу трьох місяців від дня її подання.

Шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у 18 років. (хоча раніше шлюбний вік для жінок був з сімнадцяти) За заявою особи, яка досягла 16 років, або за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. Щодо реєстрації шлюбу між неповнолітніми - то можна замовити юридичну консультацію.

Документи необхідні для реєстрації шлюбу:

- Паспорт жінки та чоловіка.
- Ідентифікаційний код.
- Заява про реєстрацію шлюбу
*Документ про припинення попереднього шлюбу, у разі якщо хтось з подружжя раніше перебував у шлюбі.

  • ст. 22,23, 28, 32, 35, 116 "Сімейного Кодексу України"
  • Любое копирование материалов, допускается только с разрешения владельца сайта, или указания ссылки на источник.