Юрист on-line | JusGO.com.ua

Патронат над дітьми.

За договором про патронат орган опіки та піклування передає дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, на виховання у сім'ю іншої особи (патронатного вихователя) до досягнення дитиною повноліття, за плату.
На передачу дитини у сім'ю патронатного вихователя потрібна згода дитини, якщо вона досягла такого віку, що може її висловити.
За виховання дитини патронатному вихователю встановлюється плата, розмір якої визначається за його домовленістю з органом опіки та піклування.

Патронатний вихователь зобов'язаний:
  1. забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;
  2. створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;
  3. захищати дитину, її права та інтереси як опікун або піклувальник, без спеціальних на те повноважень.
---
В рамках експерименту в березні 2016 року, подано законодавчий проект згідно з яким до 2019 року, урядом передбачена можливість звернутися до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за можливістю укладення договору про патронат. Згідно з проектом, визначений порядок та розміри оплати послуг патронатного вихователя.

Оплата послуг зі здійснення патронату на дитину здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення патронатним вихователям.
Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя становить п’ять мінімальних заробітних плат, а в період між влаштуванням дітей - півтори мінімальні заробітні плати і не залежить від стипендії на кожну дитину. Офіційно проект нормативного акту ще не схвалений, проте вже можна виходячи з найявної інформації отримати загальну картину про договір патронату.
---

Договір про патронат припиняється у разі відмови від нього вихователя або дитини, яка досягла чотирнадцяти років. До призначення дитині нового вихователя або передання дитини іншій особі, навчальному закладові, закладові охорони здоров'я або соціального захисту - вихователь, який відмовився від договору, зобов'язаний піклуватися про дитину.

Договір про патронат може бути розірваний за згодою сторін або за рішенням суду в разі невиконання вихователем своїх обов'язків або якщо між ним та дитиною склалися стосунки, які перешкоджають виконанню обов'язків за договором. Якщо необхідна юридична консультація - Юриста on-line, заповніть форму на нашому сайті.

Любое копирование материалов, допускается только с разрешения владельца сайта, или указания ссылки на источник.