Юрист on-line | JusGO.com.ua

ТОП-5 найпоширеніших забобонів на пострадянському просторі

Ви ніколи не замислювалися про те, наскільки впливову роль в нашому житті відіграють забобони? Все починається ще з дитинства, коли чорні кішки здаються справжніми породження зла, постійно перебігають нам дорогу(знали би коти що про них думаємо..), а сусідка з порожнім відром автоматично стає відьмою, зустріч з якою не обіцяє нічого хорошого.

Особливо багато прикмет, які на перший погляд безпричинно забороняють якісь дії. Так давайте ж розберемося, звідки до нас прийшли всі ці дивні, і часто безглузді забобони? Чому не можна…

Чому після заходу сонця не можна виносити сміття

Це, напевно, найпопулярніша у чоловіків прикмета) В принципі, її знає кожен, але от не всім відомі її коріння. По-перше, вважається, що якщо винести сміття після заходу сонця, про вас будуть ходити плітки, і це не дивно - з якою б радості виносити з дому щось під покровом темряви? Адже сусіди пильнують і не проти обговорити те, чому ж ви так ховаєте своє сміття. Ще кажуть, ніби, виносячи сміття вночі, ви виносите з дому гроші, але це логічному поясненню не піддається абсолютно, впринципі як і багато інших забобонів.

Чому не можна повертатися з півдороги?

Це марновірство так само пов'язано з порогом і саме з його функцією кордону між світами. Не досягнувши мети, людина повертається додому ослаблений, і саме на порозі-кордоні його може чекати що завгодно - від ображених зайвим занепокоєнням духів предків, до сутностей, які мріють просочитися в наш світ. Щоб нейтралізувати невдачі, притягнуті поверненням, знову йдучи, варто подивитися в дзеркало, або ж тричі плюнути через ліве плече.

Чому не можна відзначати сорок років?

Сорок років - єдиний ювілей, який не прийнято відзначати. В основі цієї традиції лежить уявлення про зв'язок числівника «сорок» зі смертю. Імовірно, це пов'язано з тим, що ще в Київській Русі було прийнято «перевіряти померлих» на нетлінність, і в XVII столітті термін, за яким визначалася нетлінність мощей, було встановлено в 40 днів. Тому число «сорок» пов'язувалося з похоронами. Тим більше воно так «співзвучно» з поминальним, сороковим днем після смерті, та й взагалі, у всіх релігіях вважається фатальним. Відповідно, той, хто святкує сорокаріччя - не проявляє належної поваги ні до померлих, ні до самої смерті, а значить, може накликати на себе біду.

Чому не можна відразу виходити з дому, а потрібно «присісти на дорогу»?

Ця прикмета заснована на прадавній вірі людей в добрих і злих духів, які керують світом. Вважалося, що домашні духи чіпляються до людини, заважаючи йому в дорозі і намагаючись повернути назад, а значить хорошої дороги не буде. Присівши перед довгою дорогою, духів можна обдурити - вони подумають, ніби ніхто нікуди вже не їде, і втратять пильність. А це значить, що відправитися в шлях можна буде без зайвого «багажу». До речі, ця прикмета перегукується із забороною на повернення з пів дороги. Духи можуть розлютитися на те, що їх обдурили, і заподіяти ще більше капостей в дорозі. Тим більше, у цієї прикмети є і практичне пояснення - перед далекою дорогою завжди корисно сісти, привести в порядок думки і ще раз все обміркувати.

Чому не можна їсти з ножа?

Кажуть, якщо їси з ножа, станеш злим. Чому так? Вся справа в тому, що такий звичний нам ніж має давню і багату історію. Ніж - одне з перших і головних знарядь захисту і видобутку їжі людини, а значить з самого початку часів, він був не просто шматком металу, а предметом, що має сакральне значення. Ніж вважався не тільки знаряддям праці, а й знаряддям захисту - як від реальних небезпек, так і від усілякої нечисті. Такий важливий магічний предмет вимагав до себе особливого ставлення, і використовувався тільки після проведення особливих ритуалів. Їсти з нього - означало гнівити духів, які і роблять людину злим і агресивним. Крім того, таким чином можна банально порізатися.

Стосовно чорної кішки, то вона з давніх часів рахувалася істотою містичною, і вважалося що нічого не робить просто так, тому можливо хоче про щось попередити. Також варто зауважити що мати дома чорну кішку - є хорошою прикметою, оскільки рахується що вона захищає ваш дім від злих сил.
Ну що ж, ми розглнули найпопулярніші прикмети та забобони, але памятайте що це всього лише певні ситуації з якими люди колись повязали певну подію, а можливо ... В будь-якому випадку, вирішувати вам, оскільки тепер ви знаєете де беруть коріння ці прикмети.
Любое копирование материалов, допускается только с разрешения владельца сайта, или указания ссылки на источник.