Юрист on-line | JusGO.com.ua

Як в Бермудському трикутнику зникло відразу шість літаків.

5 грудня 1945 року в 14 годин 10 хвилин з авіабази ВМС США в Форт-Лодердейл піднялися в повітря 5 бомбардувальників-торпедоносців. Літаки типу «Евенджер» повинні були зробити звичайний двогодинної навчальний політ і повернутися на базу. Ніщо не віщувало трагедії.

Несподівано приблизно в 16:00 на командно-диспетчерський пункт надійшло тривожне повідомлення. За словами пілотів, вони не могли визначити своє місцезнаходження. Диспетчер наказав тримати курс на захід, на що почув ще більш дивну відповідь: «Ми не знаємо, де захід». При цьому літакова ланка трималася разом, але ніхто з п'яти екіпажів не міг знайти орієнтир, а компаси не працювали.

- О 16:25 надійшов новий сигнал: «Можливо, ми перебуваємо в 220 милях на північний схід від бази». Але зв'язок раптово обірвався. Чотирнадцять людей безслідно зникли. Екіпаж «Евенджера» складався з трьох чоловік, але раптово захворів один з штурманів, тому на одному з літаків було лише два пілоти.

На пошуки зниклої ланки літаків вилетів рятувальний літак «Мартін Маринер», на борту якого знаходилися 13 осіб. Диспетчери намагалися налагодити зв'язок і повідомити екіпажам бомбардувальників, що до них відправлено допомогу, але відповіді не послідувало. Екіпаж «Мартіна Маринера» повідомив, що наближається до передбачуваного місця зникнення ланки, після чого на зв'язок більше не виходив. Неймовірно, але за кілька годин зникло відразу шість літаків, оснащених усіма сучасними на той час засобами.

- О 18:20 Тейлор дає команду: «Всім літакам триматися поруч ... якщо не знайдемо берег, нам доведеться приводнитися ... Коли у кого-небудь залишиться менше 10 галонів пального, всі разом знижуємося».
- О 19:04 на березі в центрі по управлінню польотами в Майамі восстаннє чують слабкий сигнал, як один з пілотів викликає лейтенанта Тейлора ведучого зниклої ланки, але на той час у літаків вже мало закінчитися пальне.

Американські ВМС оголосили загальну тривогу. У рятувальній операції були задіяні близько 300 літаків і 21 судно. Кілька тижнів рятувальники ретельно обстежували велику територію Атлантичного океану, але безрезультатно. Екіпаж пароплава «Гейнс Міллс», який знаходився недалеко від передбачуваного місця катастрофи, повідомив, що о 19 годині 50 хвилин бачив на горизонті вибух і уламки літака, що падали в море. Можливо, це був «Мартін Маринер». Судно вирушило до місця падіння, де була виявлена величезна масляна пляма на поверхні води. Але сильний шторм не дозволив ретельно обстежити даний район.

Слідча комісія склала за фактом зникнення шести літаків звіт з 500 сторінок. Але таємниця Бермудського трикутника так і не була розгадана. Як заявив один з членів комісії: «Вони зникли так загадково, як ніби полетіли на Марс».
Любое копирование материалов, допускается только с разрешения владельца сайта, или указания ссылки на источник.