Юрист on-line | JusGO.com.ua

Боротьба з шумними сусідами, та законне право на тишу.

Якщо Вам довелось зіткнутися з такою проблемою, то спочатку варто спробувати поговорити з власником підприємства, квартири, будинку, чи іншого житлового приміщення, з якого йде шум.

У разі якщо розмова не допомогає, то можна підключати важелі закону:

 • У нічний час: з 22:00 до 8:00 ранку на захищених об'єктах(де постійно або тимчасово перебувають люди) забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.
 • Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21:00 до 8:00, а у святкові та неробочі дні - цілодобово.
 • (За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово. Санітарна норма: 45 дБ)

  Відповідальність за порушення санітарних норм шуму, передбачена ст. 182 КУпАП, та тягне за собою попередження, або штраф від 85 до 255 грн. для фізичних осіб. Для посадових осіб, та суб'єктів господарської діяльності - штраф – від 255 до 510 гривень. У разі повторного вчинення такого правопорушення, сумма штрафу збільшується.

  Тепер перейдемо до конкретики, алгоритму дій:

  1. Якщо розмова з правопорушником не допомогла, а шум продовжується в нічний час, телефонуйте "102". Міліція спочатку швидше всього зайде до Вас щоб взяти заяву, та отримати пояснення, далі піде вже беспосередньо до правопорушників, і може накласти адміністративний штраф.
  2. Зверніться до Санітарно-епідеміологічної служби із заявою, про вимір тимчасового або постійного рівня шуму, про що повинен бути складений відповідний протокол. Тут варто сказати, що санепідемслужба вимірює в основному постійний шум, і може відмовити у вимірі тимчасового, тому можна звернутися до приватної фірми.
  3. Якщо є маленькая дитина - можна зібрати виписки у лікаря, та у вашого лікаря відповідні довідки, що ви зверталися до нього у звязку з розладами здоровья, та нервової системи через постійний шум.(це вам знадобится в разі звернення до суду, з позовом про відшкодування моральної шкоди)
  У разі необхідності Ви можете скористатися нашими юридичними послугами.

  Рекомендації. Та нормативно-правові акти

  - Хоча закон і дозволяє притягнути до відповідальності, на практиці це може зайняти чимало часу, та нервів. Тому в першу чергу потрібно докласти зусиль, щоб врегулювати це питання переговорами, не юридичним методом.
  - Рекомендую: попередити сусіда, який постійно заважає вашому спокою, що ви будете звертатися в суд, з позовом про відшкодування моральної шкоди, на сумму в декілька десятків тисяч гривень. Така сума в деякій мірі, можливо його вгамує.
  - Зверніться з колективною заявою до міліції, разом з сусідами, вказавши точну адресу і номер квартири порушника. Також можна попередити, або подати колективний позов на шумного правопорушника.

  Ваше право на тишу і спокій, захищається такими нормативними актами:
 • ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення
 • ст. 24 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"
 • п.9 Правил користування приміщеннями житлових будинків
 • Любое копирование материалов, допускается только с разрешения владельца сайта, или указания ссылки на источник.