Юрист on-line | JusGO.com.ua

Отримання допомоги по безробіттю в службі зайнятості

Допомога по безробіттю (в грошовому виді) призначається центрами зайнятості з 8 дня після реєстрації безробітного за його особистою письмовою заявою на два роки. Розмір допомоги по безробіттю визначається залежно від страхового стажу, заробітної плати, а також довідок про грошове забезпечення. Більш детальну інформацію Ви можете отримати на нашому сайті http://jusgo.com.ua/.

Якщо страховий стаж протягом останніх 12 місяців перед реєстрацією, становить 6 або більше місяців, допомога по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати за час роботи:

до 2 років - 50 %
від 2 до 6 років - 55 %
від 6 до 10 років - 60 %
понад 10 років - 70 %

Залежно від тривалості безробіття допомога по безробіттю зменшується і виплачується у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 %
протягом наступних 90 календарних днів - 80 %
надалі - 70 %


Якщо страховий стаж протягом останніх 12 місяців, менше шести місяців або особа була звільнена з останнього місця роботи на підставах, передбачених пунктами 3, 4, 7 і 8 частини першої статті 40, статтями 41 (крім пункту 5) і 45 Кодексу законів про працю України, та в разі, якщо ця робота була її останнім видом зайнятості, допомога по безробіттю призначається в мінімальному розмірі, який встановлюється правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (544 грн. станом на 2016 рік).

Молоді, яка закінчила або припинила навчання в навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової служби та потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце, у разі реєстрації в установленому порядку як безробітної надається допомога по безробіттю тривалістю 180 календарних днів.

Окремо потрібно зупинитися на деяких моментах. По-перше, коли особа отримує допомогу по безробіттю, потрібно памятати що вона не повинна отримувати доходи, або будь які виплати оскільки, якщо з`ясується що людина під час перебування на обліку була зайнятою особою або отримувала виплати, то їй доведеться повертати суму отриманої допомоги по безробіттю у повному обсязі (що рідко роз`яснюється диспетчером служби зайнятості). По-друге, тривалість виплати скорочується на 90 днів у випадках звільнення з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин або за згодою сторін.

Припинення та поновлення виплати допомоги по безробіттю

1. Виплата допомоги по безробіттю припиняється в разі:
- закінчення строку її виплати;
- припинення реєстрації безробітного з підстав, передбачених "Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 198" (пункт 37 раджу прочитати) ;
- за невідвідування без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів ;
- подання письмової заяви про бажання бути зареєстрованим в іншому центрі зайнятості;
- призначення допомоги по вагітності та пологах.

2. Поновлення виплати та розрахунок залишку допомоги по безробіттю здійснюються в межах дворічного періоду з дня:
- перереєстрації безробітного;
- подання зареєстрованою безробітною жінкою заяви про її бажання здійснювати пошук роботи після закінчення періоду отримання допомоги по вагітності та пологах.

З необхідним переліком документів, для отримання статусу безробітного та отримання матеріальної допомоги ви можете ознайомитись ТУТ.

  • Закон України "Про зайнятість населення"
  • Наказ від 15.06.2015 № 613 "Про затвердження Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності"
  • Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття "
  • Любое копирование материалов, допускается только с разрешения владельца сайта, или указания ссылки на источник.