Юрист on-line | JusGO.com.ua

Порядок оформлення лікарняного листка

Юридично цей документ називається – листок непрацездатності. Він є підставою для звільнення від роботи у зв'язку з непрацездатністю та з матеріальним забезпеченням застрахованої особи в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів.

Листок непрацездатності видається, громадянам що працюють на умовах трудового договору, або самозайнятим особам, та особам на виборних посадах у органах державної влади. При втраті працездатності внаслідок захворювання або травми лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може видавати листок непрацездатності особисто терміном до 5 календарних днів з наступним продовженням його, залежно від тяжкості захворювання, до 10 календарних днів. Якщо непрацездатність триває понад 10 календарних днів, продовження листка непрацездатності до 30 днів проводиться лікуючим лікарем спільно з завідувачем відділення.

При видачі лікарняного листка, уважно перевіряйте дані та відомості зазначені в ньому, для уникнення в подальшому формальних проблем. Наприклад буває так, що неправильно зазначене і`мя перешкоджає нарахуванню лікарняних, але не треба хвилюватися якщо щось внесли не вірно. Це все виправляється, для цього достатньо звернутися до лікаря з листком, щоб він вніс виправлення.

  • Наказ МОЗ N 455 від 13.11.2001 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян"
  • Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності від 17 листопада 2004 р. N 1456/10055
  • Любое копирование материалов, допускается только с разрешения владельца сайта, или указания ссылки на источник.