Юрист on-line | JusGO.com.ua

Що робити якщо вас незаконно звільнили?

Ця стаття стане в нагоді всім тим, для кого це питання на даний момент актуальне(особливо в умовах сучасної масової реформації, та скорочення в Україні), якщо вас звільнили незаконно або збираються це зробити, не бійтеся, так як свої права ви можете відстояти в суді повернувши собі не тільки роботу, а й отримати компенсацію втраченого заробітку, докладніше читайте нижче.

Після звільнення, перше що необхідно - це проконсультуватися з юристом для спланування стратегії та подальших дій. Звісно хочеться обійтись без зайвих витрат на правову допомогу, проте цей етап дуже важливий, оскільки необхідно дотриматися процесуальних строків для звернення в суд, та зібрати необхідну доказову базу для позитивного вирішення спору. Тільки правознавець зможе адекватно дати юридичну оцінку справи та юридично грамотно відстояти ваші права. На цьому етапі без юридичної допомоги людина може допустити багато помилок, тому не шкодуйте грошей на юридичну допомогу. Наші юридичні послуги, які надали юристи вже допомогли багатьом людям.

Згідно з вимогами частини п'ятої статті 235 Кодексу законів про працю України та ст. 76 Закону України «Про виконавче провадження» прийняте судом рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника підлягає негайному виконанню.
Виконання рішення вважається закінченим з моменту видачі відповідного наказу або розпорядження власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом, фізичною особою, фізичною особою -підприємцем, який прийняв незаконне рішення про звільнення або переведення працівника, після чого державний виконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження (п. 1 ст. 76 Закону України «Про виконавче провадження»).

Варто сказати, що недотримання законодавста про працю, грозить для роботодавця суворими фінансовими санкціями, детальніше ТУТ.

Питання, пов'язане з фактом поновлення на роботі, вирішується відповідно до рішення суду: видається наказ про поновлення працівника на роботі та вносяться зміни до трудової книжки працівника відповідно до пункту 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення від 29.07.93 №58, зокрема, визнається недійсним запис, зроблений відповідно до наказу, визнаного судом незаконним (наприклад, пишеться: "Запис за таким-то № є недійсним, поновлений на попередній роботі" ).
Отже, відновлення на колишній роботі відбувається не з дати винесення судом рішення про це відновлення, а з дати звільнення працівника, яка відповідно з цим рішенням визнається недійсною. При цьому слід мати на увазі, що відповідно до статті 9 Закону України "Про відпустки" до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку зараховується також час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно з законодавством зберігалися місце роботи ( посада) та заробітна плата повністю або частково (в тому числі час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу).
Під час ухвалення рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає спір, одночасно ухвалює рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більше як за один рік.

Враховуючи, що час оплаченого вимушеного прогулу зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, робочий рік (період), за який працівнику має надаватися щорічна основна відпустка, починає відлік з дня відновлення на роботі (дати звільнення працівника, яка відповідно до цього рішення визнається недійсною).

Не бійтеся судитися, ви нічого не втрачаєте, якщо ви вважаєте що з вами вчинили незаконно і впевнені у своїй правоті, то не можна здаватися, і треба відстоювати свої права, а наш сайт Jusgo.com.ua допоможе вам інформаційною підтримкою на найактуальніші теми.

Любое копирование материалов, допускается только с разрешения владельца сайта, или указания ссылки на источник.